Audyt dostępności WCAG
Audyt dostępności stron www dla osób niepełnosprawnych
Audyt WCAG warto wykonać, aby przekonać się o tym czy Państwa strona spełnia zalecenia WCAG. Jest to szczególnie istotne dla podmiotów publicznych finansowanych z budżetów państwa lub samorządów, które mają obowiązek przystosowywać strony internetowe dla osób niepełnosprawnych oraz osób dla których korzystanie ze stron internetowych może stanowić wyzwanie.
Potrzebujesz audytu WCAG swojej strony internetowej?
Napisz - postaramy się pomóc
Audyty WCAG
Na czym polega audyt WCAG? Sprawdzamy stronę pod kątem zaleceń WCAG poziomu AA. Obejmują one szereg wytycznych dotyczących schematu samej strony, odpowiedniego oznaczenia jej elementów, które pozwoli w łatwy sposób je zidentyfikować osobie korzystającej ze specjalnego oprogramowania do przeglądania stron internetowych.
W audycie WCAG oznaczamy wszystkie punkty z zaleceń dla poziomu AA i sprawdzamy czy strona internetowa je spełnia. W niektórych przypadkach część zaleceń nie dotyczy audytowanej strony np. gdy nie ma ona zamieszczonych filmów czy też formularzy które użytkownik może wypełnić.
Wykonujemy audyty dostępności stron internetowych
Skontaktuj się z nami
Audyt dostępności WCAG cena
Ile kosztuje audyt dostępności WCAG? Koszt takiego audytu jest zależny od wielkości i złożoności strony internetowej. Jeżeli strona internetowa jest prosta, posiada tylko artykuły informacyjne (aktualności, wpisy bloga) to koszt audytu zaczyna się od 640 złotych netto. W przypadku bardziej rozbudowanych funkcjonalności, audyt WCAG wyceniamy indywidualnie.
Co zawiera audyt WCAG
Audyt dostępności stron WCAG zawiera informacje na temat błędów i naruszeń jakie występują na badanej stronie internetowej pod kątem dostępności oraz zgodności z zaleceniami WCAG poziomu AA.
- Nawigacja (ułatwienia w nawigacji na stronie)
- Wygląd (odpowiedni kontrast strony i jej elementów)
- Treści (poprawność techniczna treści)
- Formularze (zrozumiałość oraz techniczne aspekty formularzy)
- Multimedia (obsługa multimediów oraz dostęp do nich dla osób z ograniczeniami)
- Dokumenty
- Struktura treści (ułatwienia w dostępie do treści)
- Linki (poprawne oznaczenie adresów URL)
- Elementy graficzne (oznaczenia znaczenia elementów gradicznych)
- Jakość kodu (błędy wpływające na możliwości odczytu strony internetowej)
- Skrypty (błędy w skryptach blokujące korzystanie ze strony)