Aktualizacja do najnowszej wersji Drupal CMS

Aktualizacje bezpieczeństwa w Drupalu są bardzo ważne, ponieważ pozwalają na ograniczenie ryzyka wystąpień ataków hakerskich i błędów w działaniu strony. Okresowe aktualizacje bezpieczeństwa Drupal CMS i jego modułów pozwalają na ochronę przed lukami w zabezpieczeniach, zapobieganie atakom hakerskim i botów, zapewniają zgodność z przepisami prawnymi, pozwalają na zachowanie integralności systemu oraz poprawiają reputację strony i zwiększenie zaufania użytkowników.

Nie wiesz czy twoja strona zbudowana w Drupalu jest bezpieczna?

Napisz - postaramy się pomóc

Aktualizacja Drupal 8 i 9


Aktualizacje stron opartych na systemach Drupal 8 oraz Drupal 9 do najnowszej wersji - czyli Drupal 10 polegają głównie na sprawdzeniu czy serwer (hosting) na którym postawiona jest strona spełnia wymagania najnowszej wersji Drupala. Większość modułów które są wykorzystywane przy budowaniu stron jest już przystosowana do Drupal 10.
W przypadku aktualizacji systemów Drupal 8 i 9 raczej nie powinny występować dodatkowe problemy. Zawsze przed aktualizacją robimy backup strony i sprawdzamy jej działanie na naszym serwerze testowym.

Aktualizacja Drupal 8 i 9

Aktualizacja Drupal 10


Obecnie Drupal CMS posiada najnowszą wersję oznaczoną numerem 10. Aktualizacja Drupala w tej wersji zazwyczaj ograniczają się do wykonania kopii zapasowych i szybkich testów po aktualizacji. Gdy strona jest już postawiona i utrzymywana na najnowszej wersji Drupal CMS - to warto dokonywać okresowych aktualizacji wszystkich modułów, tak żeby za każdym razem wgrywane były wszystkie aktualizacje bezpieczeństwa strony.
 

Aktualizacja Drupal 10

Potrzebujesz zaktualizować stronę opartą na Drupal CMS?

Skontaktuj się z nami